cvik č.3 - PRO RADOST

26.05.2009 22:11

Asi si říkáte, jaképak cviky, když jsou to zatím vlastně spíš meditace. No dobře, tak se polepšíme. Tentokrát si taky fyzicky zacvičíme, což je, mimochodem, moc důležité pro náš lymfatický systém a pro naši dobrou náladu.

Máte před sebou náročné řešení nebo jednání s člověkem, se kterým jste už měli neblahou zkušenost? Potřebujete změnit svůj pesimisticky naladěný pohled na svět? Pomůže vám následující cvičení:

Postavte se rovně do mírného stoje rozkročného ( asi na šířku vašich boků). Předkloňte se nejprve k třeba levému kotníku, na pořadí nezáleží. Tak a teď si několikrát poklepejte na počátek achillovky kousek nad patou. Další několikerý poklep proveďte pod kolenem, kde zmiňovaná šlacha končí a nad kolenem téže nohy. Totéž zopakujte i na druhé dolní končetině, tedy na každé z končetin budeme poklepávat na třech místech: nad patou, pod a nad kolenem na zadní straně. Máme? Pokračujeme:

Chytíme se pravou rukou za levé rameno a kroužíme dvanácti malými kroužky směrem vzad a dvanácti opačně, tedy vpřed. Totéž zopakujeme i druhým ramenem, které si budeme přidržovat opačnou rukou, aby nám snad, nedej bože, z přemíry pohybu neupadlo.

To byla fuška, co? Ale vydržte cvičit aspoň týden denně a výsledek vás mile překvapí...

Zpět