ČERNÁ ŘEDKEV

10.06.2009 14:58

Už staří Římané, aniž by znali chemické složení, konzumovali černou ředkev při revmatických bolestech. Teprve moderní věda našla odpověď - vysoký obsah zásaditých látek neutralizuje kyseliny v těle.
Syrová šťáva z černé ředkve způsobuje, že se žlučník stahuje, a tím se zbavuje nežádoucího obsahu. Nedostatečné vyprazdňování totiž podporuje tvorbu žlučových kamenů, zánětů a kolik. Takže kdo vinou žlučníku trpí, měl by několik týdnů tuto šťávu pít. Zásadně ji nesolíme, ale můžeme ji ředit v poměru 1 : 1 vodou.
Černá ředkev je také lékem na průduškový katar. Do bulvy ostrým nožem nebo škrabkou na brambory vydlabeme dutinu a u kořene vyřízneme žlábek. Otvor vyplníme medem a ředkev postavíme na misku. Vytékající šťáva nahradí klasické léky proti kašli.
Chceme-li preventivně předcházet nemocem žlučníku a revma, můžeme častěji konzumovat jemně nastrouhanou syrovou černou ředkev, smíchanou s jogurtem a oslazenou medem. V této kombinaci není ředkev tak ostrá a lépe se konzumuje. Případně můžeme ostrost ředkve zmírnit přidáním rozstrouhané mrkvičky.

Zpět