18.-20.6.2009

16.06.2009 07:48

18. ČTVRTEK Milan (16.19 Měsíc vstupuje do Býka)
19. PÁTEK Leoš
20. SOBOTA Květa (18.59 Měsíc vstupuje do Blíženců)

MĚSÍC RADÍ
Pohodový a smyslný Měsíc v Býku si umí vychutnat krásu. Miluje hudbu i přírodu, obdivuje zručnost předků a rád tráví čas v kruhu svých blízkých. Užijte si posezení s přáteli, grilujte, popíjejte kvalitní víno, zpívejte a bavte se. Navštivte hrady, koncerty, řemeslnická tržiště nebo sběratelské bazary.
PLANETY DOPLŇUJÍ
Celé době Slunce, Jupiter a Neptun darují přátelské a vnímavé klima (vrcholí ve čtvrtek dopoledne), ale Uran zvýší zbrklost.
Čtvrtek: večer Pluto přináší příznivé okolnosti.
Pátek: odpoledne Venuše a Mars obdarují erotickým nábojem, večer Saturn hlídá stabilitu.
Sobota: odpoledne Uran ruší něžnou náladu Jupiteru a Neptunu.
ZDRAVÍ
Uvolněte napětí šíje prohřívající masáží s oregonovým balzámem či šípkovým olejem a zároveň procvičte krční obratle. Při chrapotu ujídejte žloutek rozetřený s medem a máslem. Při krčních infekcích cucejte stroužek česneku jako bonbon (nekousat).
JÍDLO
Neberte si vzor z požitkářského Býka, nepřejídejte se! Pochutnejte si na čemkoliv, ale pamatujte, že příliš tučného, masitého, sladkého i moučného zatěžuje trávení. Raději podpořte zažívání aperitivy a bylinnými čaji (šalvěj, máta, tymián).
KRÁSA
Omezte kosmetické zásahy! (Za Býka bývá sice optimální termín pro zušlechťování, ale nyní se Měsíc blíží k Novu a kůže se špatně hojí.) Zajděte na modeláž nehtů nebo ke kadeřnici, nové střihy dopadnou skvěle a dobře drží. Pleť pročistěte krémem s mandlovými skořápkami a poté vmasírujte výživné extrakty.
VŮNĚ
Do aromalampy kápněte psychiku stabilizující něžné květiny (violku, akácii) nebo hřejivou majoránku, tymián či oregano (povzbudí trávení, zvýší imunitu). V tyčinkách violka, konvalinka.
BARVY
Zaujmete ve smyslných a přitom jemných tónech - v růžové, žluté, oranžové i svěží zelené. Dobře je slaďte a dbejte na harmonii detailu s celkem. Svíčky přátelské oranžové nebo vnímavé růžové.
KAMENY
Oranžový karneol poskytne hřejivou náruč, podpoří tvořivou energii a soustředění, prospívá v těhotenství. Něžný růženín obklopí láskyplným prostředím, zelený aventurín zharmonizuje.
DOMÁCNOST
S Měsícem v Býku si poradíte s kdečím, skvěle uvaříte, snadno uklidíte, zvládnete drobné opravy a čas najdete rovněž pro své sbírky a záliby. Klidně se pusťte i do tvůrčích, estetických a kutilských činností. Uložte peníze. Zahajte stavební projekty.
ZAHRADA
Starejte se o půdu a kompost, přihnojte záhony i stromy. Sušte bylinky na koření (majoránka, libeček, tymián, bazalka), déle uchovají svou vůni. Pusťte se do menších stavebních úprav.
ZAJÍMAVOST
Vyčerpaný nervový systém posiluje B komplex. Jako nervové tonikum a na zvýšení koncentrace se doporučuje čaj ze šalvěje (dva šálky denně), při silné nervozitě se pomalu žvýká špetka sušené byliny. Po rušném dni a na posílení nervů se pije čaj z ženšenu, lipového květu či levandule. Organismus zklidní rovněž dobromysl, čistec (i při bolestech hlavy) nebo směs ovsa hluchého, sporýše a šišáku (kvetoucí vrchol lodyhy šišáku působí na širokou škálu nervových potíží). Na nervové křeče, fobie a nespavost se vaří odvar z kořenu kozlíku (3x denně šálek, neužívat dlouhodobě). Pro odstranění strachu a stresu se užívají kozlíkové kapky.
 

Zpět