16.-17.6.2009

14.06.2009 18:40

16. ÚTERÝ Zbyněk (3. čtvrť, 9.50 Měsíc vstupuje do Berana)
17. STŘEDA Adolf

MĚSÍC RADÍ
Energický Měsíc v Beranu se do všeho pustí s nadšením, ale výdrž a disciplína pokulhává. Kroťte vznětlivé reakce a své jednání si nejdříve v klidu rozvažte. Napětí uvolněte při veselém posezení s přáteli zpěvem a tancem nebo sportovními aktivitami. Na dálkovém pochodu můžete cvičit svoji vytrvalost.
PLANETY DOPLŇUJÍ
Oba dny Slunce, Jupiter a Neptun obdarují přátelskou a vnímavou atmosférou, ale Uran zvyšuje zbrklost.
Úterý: po půlnoci vrcholící lunární čtvrť a Uran nepřejí klidnému spánku, po poledni Pluto tropí naschvály, Merkur vylepší náladu bystrostí a povídavostí.
ZDRAVÍ
Stres, který jinak způsobuje migrény, zhoršení zraku i sluchu, zmírníte procházkou v zeleni nebo fyzickou námahou. Po ránu procvičte oči střídavým zaostřováním na blízko a dálku. Chraňte je před ostrým sluncem. Organismus omlaďte kopřivovou lázní. Celkovou regeneraci podpoříte čajem z mladých kopřiv.
JÍDLO
Jezte pravidelně, v klidu a jídlo pořádně rozkousejte. Preferujte celozrnné pokrmy a saláty z čerstvé kořenové či listové zeleniny. Masem neublížíte, volte však libové nebo drůbež a ryby. Tonizující čaj připravte ze sedmikrásky nebo rooibosu.
KRÁSA
Po ránu si dopřejte harmonizační koupel s esencí rozmarýnu, levandule a 2 kapkami jalovce (podporuje odvod škodlivin). Aplikujte jakékoliv čisticí kúry. Nálevem rozmarýnu v napářce prokrvíte pleť. Ve vlasové lázni ho preventivně užijte proti lupům a svědění. Snězte tři květy sedmikrásky denně (čistí pleť).
VŮNĚ
Do aromalampy kápněte vyrovnávající kombinaci rozmarýnu s levandulí nebo borovice s růžovým dřevem. Nervy zklidníte a organismus prohřejete gerániem. V tyčinkách aroma lesa.
BARVY
Samostatnou aktivizující červenou volte pro sportování, ale v běžném životě ji raději kombinujte s hřejivou oranžovou nebo harmonizující zelenou. Svíčky meruňkové, oranžové nebo zelené.
KAMENY
Mléčně oranžový achát porozumí bolavé duši, ukotví a navrátí klid. Magnezit i howlit podpoří činnost šedé kůry mozkové, prospějí při neuralgických bolestech a odvedou toxiny z těla.
DOMÁCNOST
Ukliďte po vojensku nebo tzv. pofackujte narychlo domácnost. Práci zvládnete za chvíli. Pečlivost a trpělivost nyní od nikoho nečekejte. Myjte podlahy či dlaždičky v koupelně, do leštění skla či porcelánu po babičce se nepouštějte.
ZAHRADA
Likvidujte plevel, škůdce a plísně. Posekejte trávníky, zastřihněte živé ploty (zhoustnou, ale neporostou příliš rychle). Nesázejte, rostlinky by usychaly. Sušte bylinky na koření (máta, libeček, petrželka, celer, mateřídouška).
ZAJÍMAVOST
Potíže s neohebnými prsty bývají způsobeny revmatismem nebo artritidou, a tak platí všechna doporučení jako u potíží s koleny - teplé zábaly, prohřívající masti a koupele, masáže a cvičení. Oblibu v poslední době získává procedura parafínových zábalů. Ruce se ponoří až po zápěstí na několik sekund do rozehřátého parafínu, poté se z lázně vyjmou a znovu se alespoň třikrát ponoří, dokud vosk rovnoměrně nepřilne na pokožku. Ruce se zabalí do igelitu a nahřátých ručníků. Zábal se nechá působit 20 minut. Teplý parafín má příznivý vliv na klouby i nervová zakončení buněk. Po zábalu jsou ruce dobře odpočinuté, a navíc hladké a hebké.
 

Zpět