14.- 15.6.2009

11.06.2009 08:44

14. NEDĚLE Roland
15. PONDĚLÍ Vít

MĚSÍC RADÍ
S vnímavou a intuitivní Lunou v Rybách se vydejte na toulky přírodou. Odložte na chvíli každodenní starosti, čerpejte energii na lukách, v lesích a parcích, poseďte na břehu rybníka a sledujte odlesk slunce v hladině. Podívejte se na zamilované filmy. Využijte atmosféry pro romantické schůzky ve dvou.
PLANETY DOPLŇUJÍ
Po oba dny Jupiter a Neptun zesilují senzibilitu i idealismus.
Neděle: nad ránem Pluto daruje posilující spánek, odpoledne Venuše plní přátelstvím, večer Mars příjemně aktivizuje.
Pondělí: brzy ráno Saturn zvyšuje nespokojenost, v noci oslabí koncentraci lunární čtvrť vrcholící po půlnoci.
ZDRAVÍ
Psychickou kondici vyrovnáte výletem do říše pohádek a snů. Uvolněte se v koupeli s mořskou solí, podpoříte tak regeneraci organismu a odvod toxinů z lymfy. Promasírujte si chodidla třezalkovým olejem, na bolestivých místech se zdržte déle (činnost vnitřních orgánů se oživí). Pijte meduňkový čaj.
JÍDLO
Vnímáte, co vlastně jíte? (Zasněný Měsíc v Rybách to často neví.) Ohlídejte zejména sladkosti, jeden kousek dortu či koláče by vám měl stačit. Raději cíleně volte lehkou stravu. Maso a tučné omezte, méně solte a dostatečně pijte. Pokud zařadíte ovocné či zeleninové dny, uvidíte, že pookřejete.
KRÁSA
Rozpusťte koupelí rybí starosti. Očistěte v ní nejen tělo, ale i duši. Přidáte-li odvar břízy, podpoříte odvod škodlivin z lymfy. Odvarem z meduňky jemně pročistíte pleť. Obě bylinky využijte i pro propláchnutí vlasů či obličejové napářky. Nohám dopřejte pedikúru a odpočinek ve zvýšené poloze.
VŮNĚ
Vyberte něžné a fantazii povzbuzující esence. Možná až příliš omamný ylang-ylang (klidní psychiku) kombinujte s chladivým grapefruitem či úsměvným červeným pomerančem. V tyčinkách jasmín.
BARVY
Volte z tónů mořské hladiny: od stříbřité přes modravou až temně smaragdové. Doplňky v barvách mořských sasanek i korálů - žluté, červené i fialkové. Svíčky zelinkavé či růžové.
KAMENY
Smaragd regeneruje, harmonizuje srdce i duši a propojí s přírodou. Zlatavý topaz rozpustí splín, dodá optimismus a vnitřní pocit štěstí. Akvamarín čistí myšlenky a pocity, zvýší intuici.
DOMÁCNOST
Potěšte se vlastní tvořivostí - malujte, vyšívejte, vyrábějte šperky. Ušijte polštářky, nasušte do nich voňavé bylinky (máta, meduňka, mateřídouška), přinesou klidný spánek.
ZAHRADA
Hodně zalévejte a hnojte, nezapomeňte na kytičky doma. Sázejte (Ryby jsou plodné), daří se dýním, cuketám, rajčatům a okurkám. Vysadíte-li salát, nepožene do květu. Sbírejte celé bylinky (třezalka, kontryhel, meduňka, přeslička, máta).
ZAJÍMAVOST
Lehčí případy astmatu se obvykle zlepší po čerstvé šťávě z grapefruitu, mrkve nebo celeru. Astmatický záchvat téměř okamžitě zmírňuje diviznový olej podaný v čaji. Páter Ferda na posílení plic doporučoval na jaře odvar z 10 květů podbělu (? l vody, vařit 7 minut, podávat tři týdny) a v zimě z oranžových měsíčků (? l vody, 7 minut vařit, užívat dva týdny). Prospívá i yzop, zběhovec, vodilka, přeslička, kořen lékořice, gingo a echinacea. Tinktura z lobelky pomáhá na všechny druhy astmatu a z grindélie mírní noční kašel (3x denně 10 kapek). Popularitu při léčbě astmatu získává směs jihoamerických bylin Muňa muňa a Wira wira, a Shalaki, výtažek kadidlovníku pilátového.
 

Zpět