11.-13.6.2009

10.06.2009 15:23

11.6. ČTVRTEK Bruno (10.51 Měsíc vstupuje do Vodnáře)
12.6. PÁTEK Antonie
13.6. SOBOTA Antonín (23.31 Měsíc vstupuje do Ryb)

MĚSÍC RADÍ
Ztřeštěný a nadčasový Měsíc ve Vodnáři přináší překotné tempo a neustále rebeluje proti všemu zastaralému. Tak si utužte nervy, dorůstající mládež bude častěji v opozici. U nejmenších dětí musíte ohlídat zbrklost. Sami nesmutněte doma o samotě a určitě si zajděte do společnosti nebo na výstavu moderní techniky.
PLANETY DOPLŇUJÍ
Po všechny dny Jupiter a Neptun mají příliš idealistické cíle.
Čtvrtek: po půlnoci Uran přináší živé sny, za svítání je Merkur již čilý, v podvečer Venuše zesílí náladovost.
Pátek: nad ránem Mars vyrušuje z klidného spaní.
Sobota: ráno se Slunce usmívá, odpoledne Jupiter a Neptun zvyšují senzitivitu a intuici, večer je Merkur nervózní.
ZDRAVÍ
Nervové napětí uvolníte procházkou, nejlépe v borovém lese, ale i v městském parku. Pokuste se o vyvážený rytmus a po sedavé práci zvolte pohyb, po fyzické námaze odpočinek s hudbou. V přírodě řádně prodýchejte plíce. Jděte na masáž páteře či do sauny (dostatečně pijte, ať vypotíte škodliviny).
JÍDLO
Raději stravu připravte předem, za Vodnáře strávníci neradi čekají a často utečou bez oběda. Jídlo si vychutnejte jako chvíli příjemné relaxace a věřte, že něco teplého žaludku jen prospěje. Nabídněte hovězí polévku s játrovými knedlíčky, drožďovou pomazánku, salát z červené řepy a citronové nápoje.
KRÁSA
Větší pozornost věnujte nohám. Zastřihněte nehty, vytrhejte chloupky, odstraňte rohovinu. Lýtka promasírujte kaštanovým extraktem (regeneruje cévy). Při křečích v lýtkách vyzkoušejte masáž s oreganovým olejem a pak odpočívejte s nohama nahoře.
VŮNĚ
Volte chladnější esence čisticí vzduch: grapefruit reguluje funkce potních žláz (účinný v koupeli), lemongras podpoří koncentraci, máta povzbudí mozkové buňky. Tyčinky citrusové nebo borovice.
BARVY
Nebojte se nápaditosti a originality. Tmavě modrou kombinujte se žlutou, bílou, černou i světle modrou. Zaujmete výraznými kovovými šperky. Svíčky společenské žluté či klidné tmavě modré.
KAMENY
Očistný safír mírní napětí a stres, provede meditací. Sagenit prosvítí organismus a odvede negativa, prospívá dýchání a reguluje růst buněk. Modrý sodalit zklidní, dá stabilitu a logiku.
DOMÁCNOST
S blížícím se létem se za vodnářské Luny těžko dovoláte pomoci. Kdepak pořádný úklid! Možná domácího kutila zaujmete řešením technických problémů - nesvítící lampičkou, kapajícím kohoutkem či protékajícím záchodem.
ZAHRADA
Likvidujte sveřepý plevel, plísně a škůdce. Starejte se o jehličnany a bonsaje. Vyčistěte studny, jezírka a vodní nádrže. Hledejte prameny. Sbírejte celé bylinky (třezalka, přeslička).
ZAJÍMAVOST
Úprava jídelníčku zmírňuje příznaky astmatu. Strava by se měla skládat především ze syrového ovoce a zeleniny, ořechů a semen (pozor na alergii), ovesných produktů, hnědé rýže a zrnin. Zařazení česneku a cibule (obsah quercetinu a hořčičných silic) blokuje rozvoj zánětů. Doporučuje se vyloučit jednoduchý rafinovaný cukr, omezit plynotvorné potraviny (fazole, brukvovitá zelenina), protože vzniklé plyny mohou tlakem na bránici způsobit záchvat. Případně doplňte stravu trávicími enzymy. Škodí i zmrzlina a ledové nápoje (prudké ochlazení- křečovitě stahuje průdušky). Důležitá je střídmost. Tlak na bránici, a tím zkrácení dechu, vyvolává rovněž přemíra jídla.

Zpět