MASÁŽE

Co napsat o masáži. Všichni ji znáte a vlastně každý člověk popíše masáž jiným způsobem. Pro mě znamená masáž souznění, vzájemné propojení dvou fyzických bytostí spolu s pomocí jemnohmotných bytostí Světla, které žádám o pomoc...

Při masážích používám jak olejíčky, které si vyrábím sama z voňavých bylinek jako je růže, levandule, rozmarýn, z různých bylinných směsí určených na povzbuzení, uklidnění, prohřátí... ale i esenciální oleje, které přidávám do nosného oleje, čímž současně probíhá i  AROMATERAPIE- léčba vůní (více v ALTERNATIVNĚ) Působí jak na fyzické tělo, tak i na psychiku každého člověka.

Masáž je léčivý dotek, pohlazení těla, povzbuzení duše a rozproudění léčivé energie...

--------------------------------------------------------------------------------------

INTUITIVNÍ LÉČEBNÁ MASÁŽ

Je moje nejmilejší :o)  Vyžaduje soustředění, vcítění a vnímání celé vaší bytosti. Patří také mezi nejčastější masáže, které provádím.

Každý člověk je jiný. Můžete mít stejné problémy jako soused, dokonce i příčina může být stejná, ale nikdy nemůže být stejná léčba. Protože každý reaguje jiným způsobem - na slovo, na dotyk, ale i na léky, léčebné postupy, byliny....

Proto při této masáži "poslouchám", co mi říká nejenom vaše tělo, mysl i duše a intuitivně se snažím rozpoznat, kde je příčina vašich problémů a jakým způsobem je nejvhodnější pracovat na nápravě a jaké další terapie je vhodné použít.

Tato masáž je především vhodná pro ty, kteří jsou ochotní s důvěrou se uvolnit a přijímat léčivou energii ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je velmi stará léčebná metoda používaná už ve středověku. Je velmi účinným pomocníkem v oblasti

1)      fyzikální (mechanické) – tělo se celkově prokrví a uvolní bloky v oblasti pohybové soustavy

2)      reflexní – baňky se přikládají na speciální místa a tím ovlivňují činnost příslušných orgánů v dané oblasti 

3)      metabolická – aplikací baňky dojde k rozproudění lymfatického systému a v průběhu několika dní dochází k odplavení velkého množství toxických látek, které naše tělo vyčerpávají a zatěžují.

Přiložením baněk dojde k vytvoření podtlaku, vtáhnutím kůže i podkoží do vnitřního prostoru baňky a otevření pórů kůže. Tím dojde k prokrvení, okysličení a uvolnění průtoku lymfy.

Dočasně dojde k vytvoření mírných krevních podlitin v místě přiložení baňky, které během 3-5ti dnů zmizí. To záleží na „zanesení“ dané oblasti. Při opakovaných procedurách se doba vstřebání hematomu zkracuje na 0-3 dny.

Výraznější výsledky celkového zlepšení zdravotního stavu se projeví po 4-6 návštěvách ( každá nejlépe 1x za týden). Ale uvolňující a energetizující efekt cítí lidé okamžitě.

Celá terapie trvá 30-45 minut a je naprosto bezbolestná. Já používám plastové baňky, u kterým můžu regulovat podtlak. Před každou aplikací provádím i "Baňkovou masáž“ tím, že na olejem potřené tělo přiložím velkou baňku, kterou projíždím podél páteře a v místech bolestivých bloků. Jemným podtlakem uvolňuji kůži od stažených svalů. Dochází k hlubokému prohřátí a prokrvení, které nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.        

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

REFLEXNÍ TERAPIE

O této léčebné terapii jsem se více zmínila na stránce RT...

Já ve své praxi RT využívám téměř vždy. Pokud ne přímo formou komplexní masáže reflexních plošek, tak především po diagnostice a zjištění problému, kdy doporučím stimulaci konkrétních bodů a plošek, aby tělo dostalo šanci dostat se  zpět do harmonie...

------------------------------------------------------------------------------------------------------