GEMMOTERAPIE

Gemmoterapie je terapeutická metoda využívající výtěžků z čerstvých pupenů rostlin, latinsky gemma.

Pupeny obsahují zárodečné buňky, ze kterých se budou tvořit listy, květy, kořeny, zkrátka celá bylina nebo strom. Obsahují mimořádně cenné látky jako jsou minerály, vitamíny, stopové prvky, enzýmy, rostlinné hormony a fenolické sloučeniny.

Výtažky z pupenů bylin a stromů mají široké spektrum pozitivních účinků, působí pozitivně na detoxikaci jednotlivých orgánů, ale taky na zlepšení imunity a regeneraci celého organismu, který posilují a omlazují. Extrakty z pupenů jsou bez jakýchkoliv nežádoucích účinků, je možné je kombinovat i s jinou terapií za předpokladu zachování minimálně 1/2 hodinového odstupu od jiných přípravků a léků.

Použití gemmoterapeutických přípravků

Lahvičku s kapičkami před použitím několikrát protřepeme a následně nakapeme doporučené množství do malého množství čisté vody. Denní dávka, která je většinou 1 kapka na 1kg hmotnosti se rozdělí na 2 - 3 dávky a užívá se 1/2 hodiny před jídlem anebo 1 hodinu po jídle. Roztok podržíme chvíli před polknutím v ústech.

Gemmoterapeutické přípravky jsou předmětem studia v mnoha státech světa. Používají se v Belgii, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Kanadě, na Slovensku i u nás. Vzhledem k tomu, že výzkumy i klinické výsledky přinášejí velice zajímavé a pozoruhodné výsledky, a to i u nemocí, které jsou pro klasickou medicínu velice těžce léčitelné, Gemmoterapie je považována ze součást moderní terapie třetího tisíciletí.

Pro ty, které zaujala gemmoterapie uvádím kontakt na paní Mgr.Jarmily Podhornou - jednu z našich vyučujících lektorek na IAS, majitelku firmy  Naděje , která Vám sestaví individuální kúru gemmoterapie přímo na míru. 

   

Diskusní téma: GEMMOTERAPIE

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.