AROMATERAPIE

Aromaterapie je přírodní metoda léčení. Aromaterapie je působení na naše tělo a duši prostřednictvím aromatických tzv.esenciálních olejů, získávaných z rostlin. Esenciální přírodní oleje mají schopnosti pročišťovat naši auru neboli energetická pole, a tím nám přinášejí pevnější zdraví, štěstí a spokojenost. Jedná se o proces, který působí na jiné dimenze naší přirozenosti, než zná většina lidí. Esenciánální oleje se zaměřují na pročištění jemných, nehmotných částic těla, jež přímo ovlivňují naše tělo fyzické.

I když máme pocit, že při inhalování olejů prospíváme tělu fyzickému, ve skutečnosti je to důsledek léčení energetických polí. Prakticky se při léčbě nemoci zaměřujeme především na fyzické tělo, soustředíme se na fyzické příznaky nemocí a přitom opomíjíme její duchovní a emocionální příčinu. Léčitelská umění přihlíží právě k duchovní stránce člověka - DUŠI. Ta představuje hlavní příčinu nemocí a je rozhodující pro léčbu. Terapii esenciálními oleji není možno chápat jen na základě fyzického těla .

Esencionální oleje mají díky své konzistenci a koncentraci sílu očistit a léčit auru. Neutralizují nepříjemné záření v energetickém poli člověka a léčí díry, trhliny a oslabená místa. Posilují energetické pole člověka, a tím urychlují odstraňování negativity. Při relaxaci s kombinací použití olejů jde navodit přímo očistný proces pro naši psychiku, lze uvolnit dávno naplněné emoce.

Esenciální oleje jsou extrahovány ze všech částí rostlin a stromů: kořeny, oddenky, slupky, pryskyřice, stonky, kůra, listy, květy. Suroviny pro extrakci esenciálních olejů se liší od druhu.Mají vysokou koncentraci a potencionál účinnosti. Eseciální oleje nejde zaměňovat s rostlinnými a ovocnými. Rostlinné oleje se extrahují z ořechů, semen, zrn. Jsou hustčí a mastnější oproti esenciálním olejům a používají se jako zýklad oleje právě pro kombinaci s esencionálními oleji.

Můžete zkusit malý test: Rostlinné oleje po vlití do teplé vody vyplavou na hladinu a molekuly nepronikají pokožkou. Naopak esenciální oleje při koupeli v nepatrném množství proniknou pokožkou a vyvolájí hluboký pocit tepla.

Esenciální oleje pročišťují aurické pole a po vdechnutí jejich par do plic, vstupují do těla. Molekuly oleje vstoupí do nosu, kudy se pohybují vzhůru k čichovému orgánu. Tam se rozkmitají vlasové tenké brvy uvnitř nosních dírek. Tyto čichové informace jsou přenášeny do mozku, kde vyvolávají a ovlivňují vzpomínky a ovlivňují chování. Také působí na nervovou soustavu, vzbuzují touhu, motivaci, náladu, ovlivňují intuici a tvořivost. Kromě posilujícího účinku mají hlavní podíl na naši psychiku. Mohou probudit pohlavní touhu, zmírnit stres, utišit bolest a obnovit rovnováhu emocí.

Při použití esenciálních olejů si můžete zapálit svíčku, pustit si krásnou hudbu, a přitom inhalovat z aromalapičky- nebo rozprašovače- také lze nakapat pár kapek do kapesníku a inhalovat. Masáže či koupele jsou také vhodnou metodou...

Některé typy esenciálních olejů a jejich použití:

Patchouli - Pačule - sexuálně posiluje, odpuzuje hmyz, posiluje imunitu, antibakteriální, uzemňuje a stabilizuje mysl vyčerpanou nadměrným přemýšlením a starostmi, je atiafrodiziakum, může pomoci při sexuální úzkosti

Pomeranč - jeho sladké, teplé a sluneční aroma navozuje radost a pozitivní pocit, rozptyluje smutnou náladu a usnadňuje řešení problémů.

Růže - antibakteriální, sexuálně všeobecně posiluje, uklidňuje, působí na centrum mysli a posiluje srdce, pomáhá na pohodu prospěšný při úzkosti a nespavosti, bušení srdce.

Geranium - zklidňuje při stresu a přepracovanosti, působí na naši psychiku. 

Rozmarýn - posiluje organismus, pomáhá rozproudit energii a krevní oběh, zlepšuje koncentraci a paměť, je účinný proti únavě a nervovém vypětí.

Eucalyptus - jeden z nejúčinnějších olejů při ifekcích, celkově posiluje, ničí choroboplodné zárodky v ovzduší.

Grapefruit - pročišťuje lymfatický systém a napomáhá vylučování toxinů, uvolňuje nervové vypětí, úzkost, deprese.

Tea Tree - velice účinné antibiotikum, má široké uplatnění při bakteriálních, plísňových a virových infekcích, posiluje imunitu, dodává sebedůvěru a odolnost.

Kadidlo - jeden z nejlepších olejů na problémy nervového původu, ulevuje při nervovém napětí, úzkosti, depresi, nespavosti, pomáhá při dýchacích obtížích, navozuje meditaci a pročišťuje mysl.

Lemongras - silně proti bakteriální a proti plísňový, pomáhá vylučovat parazity, osvěžuje, pomáhá koncentraci.

Levandule - zklidňuje a snižuje krevní tlak, pomáhá při bolestech a depresích, emočních potížích a nespavosti.

 

Amyris - uvolňuje napětí, má antidepresivní účinky, působí i jako afrodiziakum, stabilizuje vůni ve směsi a mírně dezinfikuje.

Máta peprná - snižuje práh bolestivosti, posiluje nervy, blahodárně působí na koncentraci, špatnou paměť, migrénu, závratě, má proti infekční účinky.

Limetka/Citrón - pročišťuje organismus, rozpouští usazeniny v těle, stimuluje lymfatický systém, osvěžuje ovzduší v místnostech, posiluje imunitu.

 

Cypřiš - výrazně reguluje krevní oběh, napomáhá duševní transformaci, antibakteriální, potlačuje zápach, posiluje nervy.

Rozmarýn - antibakteriální, protizánětlivý, posiluje srdce a nervy, pomáhá rozproudit energii, prohřívá, zvyšuje koncentraci a paměť, účinný při únavě a nervovém vypětí.

Citrón - pročisťuje organismus, rozpouští usazeniny v těle, osvěžuje.

Bergamot - výborný při nervovém vyčerpání, podrážděnosti a depresích, pomáhá při psychickém vytížení, zmirňuje úzkost, utišuje, stimuluje zažívání, dezinfikuje, má antibakteriální účinky.

 

Cedr  - antiseptický, posiluje vůli a odolnost vůči vnějšímu tlaku, antibakteriální, uklidňuje, v dobách krize dodává sílu.

Santalové dřevo - má zklidňující a protizánětlivé účinky, působí proti neklidu a nespavosti, napětí a depresi, působí také afrodiziakálně, pomocný prostředek při meditaci.

Skořice - silně prohřívá a posiluje tělo při únavě, chladu , dýchání, vyčerpání a depresi. působí též jako afrodiziakum. 

 

Zdroj: https://www.magiicke.estranky.cz/stranka/esencialni-oleje

Diskusní téma: AROMATERAPIE

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.