LÉČIVÉ KAMENY A MINERÁLY

Na tomto místě si budeme povídat o krystalech a jejich léčebných účincích.

Já kamínky nosím neustále po kapsách, jako přívězky nebo náramky, vlastně jsem je vyměnila za běžné šperky, které většina žen nosí. Pracuji s nimi při masážích a dalších terapiích, povídáme si, spíme spolu...  :o) 

Jsou pro mě stejně živé bytosti jako rostliny. A stejně jako ony nám pomáhají zjemnit se a naučit se vnímat energie všude kolem nás. 

Když je kamínek unavený, popraskaný nebo dokonce nám spadne a rozbije se, s láskou mu poděkujte za společné chvíle a vložte je ke kytičkám v květináči, ke kořenům stromů, mezi květiny na zahrádce nebo v parku, do trávy, do potoku, jezera, říčky (jenom ne prosím do bazénů!  :o) ) 

Přeji vám krásné chvíle s kamínky, naslouchejte si vzájemně a pokud se se mnou chcete podělit o své zkušenosti, napište do diskuze...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Všeobecně

Už od starověku se lidé domnívali, že drahé kameny mohou ovlivnit fyzické i psychické pochody v jejich těle. Vyráběly se z nich amulety, byly součástí lektvarů a to jak ochranných tak posilujících. Lidé věřili, že mají moc zahánět zlé síly, neduhy, chránit před uhranutím či uřknutím a pomáhají překonávat těžká období života.

Ze staré Indie existují záznamy o výrobě výluhů a vod z různých drahých kamenů a jejich použití jak vnějším, tak vnitřním.

Pozitivní vliv na energetické výstupy, čakry, je znám již z různých záznamů starého Egypta. Tělo je rozděleno do sedmi hlavních čaker, každá z nich ovlivňuje jinou část těla a má svoji barvu i kameny, které na ni působí.

Šperky z nich neplnily jen okrasnou, ale i ochrannou funkci. Důkazem jsou třeba i královské klenoty, které krále nejen vhodně reprezentovali, ale chránili ho před zlem a zároveň podporovali jeho zdraví, duši i psychiku.

O mnoho let později dokázal švýcarský fyzik Walter Starck, že elektromagnetické záření kamenů má stejnou frekvenci, jako chvění buněk v našem těle, proto mají schopnost je harmonicky ovlivňovat. Drahokamy jsou krystalickou formou čistých chemických sloučenin, které se nachází i v lidském těle, při použití k léčbě tedy působíme podobným na podobné.

Jsou schopny pohlcovat, odrážet energii z planet sluneční soustavy a vyzařovat a vysílat ji poté do svého okolí, tedy i člověku, který je jejich nositelem a těmito energiemi jej ovlivňovat jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu

Podle Indů byly drahokamy stvořeny ze sedmi druhů světelných paprsků vysílaných ze sedmi planet sluneční soustavy, které byly převedeny do sedmi barev duhy. Každá planeta má k určitému kameni vztah prostřednictvím barvy a její barva se v kameni odráží.

Výběr kamene

Kritérií pro výběr kamene je několik.
Můžeme se řídit podle slunečního horoskopu, kdy má každé znamení přiřazené své kameny. Tabulku s přehledem kamenů najdete většinou u každého prodejce. Jelikož prodejci využívají různé zdroje, mohou se dost odlišovat.

Další možností je hledat kámen podle nemoci nebo problému, který nás trápí a s nímž nám má pomoci. Tady je ale potřeba ochotný a hlavně zasvěcený přístup prodejce, se kterým se ještě stále setkávám pouze zřídka. Poté je možnost nastudovat odbornou literaturu zabývající se léčivými schopnostmi kamenů nebo požádat o radu člověka, který se zabývá alternativní medicínou a poté se do prodejny vydat pro konkrétní kámen.

Já osobně preferuji a nejvíc bych doporučila výběr kamene podle osobních pocitů a sympatií, stejně jako u přátel či partnera. Chci li opravdu dobře využít možnosti, které mi nabízí, musí mi prostě sednout a líbit se, musí se ke mně hodit, potom mi teprve může dodat to, co od něj očekávám. Na každého člověka působí kámen jinak, proto je dobré rozhodovat se opravdu sám podle sebe. Jednomu člověku může kámen pomoci, na jiného ten samý nepůsobí vůbec, nebo má odlišné účinky.

Péče o kámen

Tak jako o lidské tělo a zdraví je potřeba pečovat i o tělo a zdraví námi vybraného kamene. Jsou kameny, které vyžadují specifickou péči, ale obecně platí, že kámen, který přijímá energii a špatné vlivy je potřeba čistit. Očista kamenů se provádí pod tekoucí vlažnou vodou či v misce s vodou několik hodin.

Následné nabíjení kamenů se různí podle druhu, podle mé osobní zkušenosti je dobré nabíjet spolu s křišťálem.

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a proto i on vyžaduje vždy něco jiného. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Růženín, Charoit, Křemen, Smaragd, Malachit, Chryzokol, Chrysopras, Chalkolit, Granát, Diaspor, Heliotrop, Jaspis, Kunzit, Labradorit, Uvolit, Mezolit, Vltavín (Moldavit), Měsíční kámen (Selenit), Nefrit, Obsidián, Opál, Oranžový kalcit, Rodochrosit, Rubín, Sodalit, Topaz, Lapis lazuli, Magnezit

Další specifika při nabíjení jsou uvedena přímo u jednotlivých kamenů,  pokud není nic uvedeno a kámen nepatří do skupiny kamenů nabíjených v noci, nabíjí se na slunci

Tak jako člověk, se i kámen někdy zcela vyčerpá a je potřeba jeho síly obnovit. Doporučuje se kámen vybít alespoň 24 hodin ve vlažné vodě a potom zakopat pod zem a nechat ho odpočívat.

Poznámka:
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kamínky mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.

Barevný vliv kamenů


Jak již bylo psáno, kameny jsou ovlivněny barvami a i jimi působí na člověka.

Červené kameny – stupňují vitalitu, temperament, sexuální odvahu, jejich červená barva podněcuje pohyb, životní sílu a radost.

Oranžové kameny – podporují veselost, uvolněnost, klid, vyrovnanost, osvobozují od přehnané odpovědnosti.

Žluté kameny – ovlivňují mentální vědomí a nervy, dodávají radost do života a vyrovnanost, odstraňují strach a obavy ze seznamování.

Zelené kameny – podporují zdraví, nadbytek a vyváženost, zprostředkovávají klid a pomáhají překonávat změny.

Růžové kameny – probouzí lásku, něhu a sebeúctu.

Svěle modré kameny - podporují spirituální bdělost.

Tmavě modré kameny – vyzařují ochranu a sílu.

Fialové kameny – oživují duši a duchovní prožitek.

Bílé kameny – očišťují tělo, symbolizují spokojenost, upřímnost, čistotu a neměnnost.

Černé kameny – ochraňují auru, napomáhají koncentraci, podporují ctižádost a přesnost.

 

zdroj: ka.čen.ka  https://najdise.cz/

---------------------------------------------------------------------------------------------------

LÉČIVÉ KAMENY A MINERÁLY

Jednotlivé kameny A

13.02.2010 07:47
  Achát Popis: Křemenový agregát chalcedonu. Má mnoho barevných variant - bílošedý, bleděmodrý, oranžovočervený, černý. Význam: Achates, původní antický název řeky Dirillo na Sicílii. Použití: Pomáhá při velké psychické zátěži, dodává jistotu a sebedůvěru, zmírňuje komplexy méněcennosti a...

Kameny podle Slunečních znamení

13.02.2010 07:23
Skopec Ohnivý opál, Rubín, Rhodochrosit, Ametyst, Tygří oko, Červený jaspis, Karneol Býk Růženín, Chryzokol, Avanturám, Záhněda, Měňavý opál, Malachyt, Aktinolit, Mechový achát, Karneol Blíženci Turmalín, Chalcedon, Mechový achát, Tygří oko, Akvamarín, Žlutý jaspis, Citrín, Zlatý topaz Rak...

Diskusní téma: LÉČIVÉ KAMENY A MINERÁLY

Datum 01.12.2010

Vložil Althernative

Titulek Minerály a drahé kameny

Odpovědět

Drahé kameny a minerály naleznete také na www.svetkamenu.cz . Polodrahokamy pro Vás a vaše blízké ve všech tvarech a velikostech.

Datum 16.02.2010

Vložil Anyenne

Titulek kamínky

Odpovědět

Děkuji Kopretinko za tuto rubriku. Sama musím přidat zkušenost s kameny. V době kdy jsem procházela těžkým obdobím se z ničeho nic objevila informace o kamenech a díky karneolu se toto složité období začalo proměňovat. Postupně jsem vypozorovala, že pokud mám při sobě tento kamínek tak jsem chráněna proti negativním emocím druhých.... opravdu mě moc pomohl, téměř rok jsem bez něho neudělala ani krok a pak, po čase jsem kameny střídala.Nyní už se obejdu i bez nich.Nosím je jen když cítím, že je potřebuji, nebo ve chvílích kdy se potřebuji spojit s andělíčky....